סתיו כהן

גילוי נאות, כריס הוא הזמר האהוב עליי בהיסטוריה.
אולי זה צבע הקול, אולי הוורסטיליות שלו, אולי זה שרק הוא ידע להגיש שיר בצורה הזו ואולי זו הדמות – נטולת מניירות, אמיתית, אוהבת הקהל, רוקנרול של ממש.
כריס נולד ביולי 1964 בעיר סיאטל. זה כנראה היה רק עניין של זמן עד שהמפגש בין העיר שהולידה את הגראנג' ולבין הזמר הטוב בהיסטוריה יקרה.
כריס בן ה-20 הקים את להקת סאונגארדן בשנת 1984, אחת מהאבות המייסדים של הגראנג'. ההשפעות שיצרו סאונגארדן וכריס בפרט הן מהגדולות בז'אנר, ולהקות רבות ברוק הושפעו מהפרוייקטים של כריס.

Soundgarden, 1989. Photo by Krasner/Trebitz/Redferns

במרץ 1990 נפטר חברו הטוב ושותפו לחדר של כריס ממנת יתר – אנדרו ווד שבעצמו היה ממקימי להקות הענק Mother Love Bone ו- Malfunkshun.
בשנת 1991 הקים כריס סופרגרופ לזכרו של ווד בשם Temple Of The Dog ששינה את פני הז'אנר לתמיד. בזכות אותו הרכב חבר צעיר ואלמוני של כריס הקים יחד עם כמה מחברי ההרכב את להקת Pearl Jam הענקית, אולי הלהקה המצליחה ביותר בגראנג', שפעילה עד היום (טפו טפו טפו).

כריס קורנל היה ווקליסט ענק. אלבומי הסולו שלו, סאונגארדן, טמפל אוף דה דוג, אודיוסלייב – כל פרוייקט אחר, נוגע בך בצורה אחרת ומעורר השראה של אחד מכותבי השירים הגדולים שהיו.
כריס עשה לא מעט גרסאות כיסוי לשירים מוכרים של אומנים וביניהם Led Zeppelin, Michael Jackson, Guns N' Roses, Sinead O'connor, רובן בגרסאות אקוסטיות יחודיות ומיוחדות. היכולת שלו להגיש שיר תמיד הרגישה כאילו המילים האלו נכתבו מדם ליבו. זו הייתה הגדולה של כריס במוזיקה. זה היה קונצנזוס מוזיקלי. כריס הוא יחיד ומיוחד.
בשנת 2020 אשתו של כריס, ויקי קורנל, פעלה להוציא אלבום שהוקלט ב-2016 שבו ביצע גרסאות כיסוי לשירים מקוריים שכריס עשה במהלך השנים. ב-2021 האלבום יצא על תקליט ודיסק ונקרא No One Sings Like You Anymore, כי אף אחד, אף אחד לא שר כמוהו.

כריס קורנל התאבד במאי 2017 בבית מלון בדטרויט, ארה"ב. כריס קורנל היה בן 52 במותו.
תודה על המוזיקה כריס, אוהב לנצח 3>

קעקוע על ידי שירן גולדברג