רועי ויינברג

קירק האמט, הגיטריסט האגדי של מטאליקה, הודיע על הוצאת מיני-אלבום סולו ראשון, Portals, אלבום אינסטרומנטלי עם ארבעה קטעים בלבד. באופן מעניין, זה אלבום הסולו הראשון שמוציא חבר מטאליקה בעודו חלק פעיל מהלהקה. אנחנו רואים לא מעט אמנים מוציאים אלבומי סולו בעודם חלק פעיל מלהקות ענק, רק השבוע אדי ודר הוציא אלבום חדש במנותק מפרל ג'אם, אבל אחרי 40 שנים ביחד לא ראינו משהו כזה ממטאליקה.

ג'יימס הטפילד לא הוציא מעולם אפילו שיר בפני עצמו. גם לא לארס אולריך. דייב מאסטיין הקים את מגהדת', להקה בה הוא כותב ומלחין את כל השירים, אחרי שעזב את מטאליקה. הם אמנם רשמו הופעות אורח בשירים בודדים כאלה ואחרים, אבל לא ראינו שום דבר כזה 40 שנה.

עטיפת האלבום

אנחנו יודעים איך שיר של מטאליקה נשמע, פחות או יותר. אנחנו לא יודעים איך שיר של הטפילד, האמט או אולריך (במקרה של הבסיסטים, שהתחלפו מספר פעמים במהלך השנים, הדיון אחר). אולי זה הצעד הראשון כחלק מקריירות סולו, או סתם יציאה מקרית בקריירה של האמט.

בכל מקרה, זה אומר משהו על הדינמיקה של מטאליקה, אותה אחת שהפכה לפומבית בחסות Some Kind of Monster. הלהקה אמנם לא פעילה כבעבר ומאז 2008 מוציאה אלבום אחת לשמונה שנים (עם Death Magnetic ב-2008 או Hardwired ב-2016, שני אלבומים לא מוערכים מספיק). לכן מאוד מעניין מה יהיה כאן, וכמה אזור הנוחות של הלהקה מסתיר דברים ניסיוניים יותר שארבעתם היו רוצים לעשות כחלק מהסולו.

קירק האמט גיטריסט ענק. הוא אחראי לחלק מהסולואים הגדולים בהיסטוריה של המטאל, אבל למרות זאת לא מעטמטאליסטים לא אוהבים אותו, בין אם בגלל ביקורת על שימוש מוגזם באפקט Wah-Wah או בגלל רפטיטיביות של חלק מהסולואים, אבל הפעם זה מרגיש שהוא מנסה לכוון למשהו אחר לגמרי.

"רציתי ליצור מוזיקה שתתאים לאוסף שלי שהוצג בתערוכה בבוסטון ב-2017", אמר האמט. "רציתי ליצור מוזיקה שתושמע ברקע בזמן שאנשים הולכים בתערוכה. הבנתי שאני יכול ליצור רגעי פסקול שונים לסרטים שמתנגנים לי בתוך הראש". אנחנו מקבלים הזדמנות לראות צד שונה של אחד הגיטריסטים הגדולים בהיסטוריה של הרוק. עכשיו רק צריך לחכות לאפריל.