ליאור אקרמן הוא זמר ויוצר בסגנון רוק/ פולק, והוציא לאחרונה את אלבום הסולו הראשון שלו "קו פרשת המים". ביום חמישי האחרון, צפיתי בליאור על הבמה במועדון האזור שבתל אביב, מעניק לעולם הופעת להקה מלאה לכבוד השקת האלבום.

ליאור אקרמן החל לנגן ולשיר בגיל צעיר, אך את דרכו העיקרית בעולם המוזיקה התחיל כסולנה של להקת הרוק האלטרנטיבי "רוני וודו". הלהקה, אשר הוציאה 2 אלבומים והופיעה רבות, התפרקה לאחר 6 שנות פעילות. מאז, הספיק ליאור לעבוד במרץ על המוזיקה המקורית שלו והוציא את האלבום. ליאור הספיק לבצע מספר הופעות אקוסטיות מאז צאת האלבום, אך כעת הוא הגיע למועדון האוזר עם כל הלהקה במטרה לחשמל את האוויר. ביחד עם ליאור היו: איליה גומון על הגיטרה, גיא מעוז על הבס, טל דריגוב על התופים ויערה הרן כזמרת ליווי.

(אלבום הבכורה – קו פרשת המים. מתוך: https://www.frogi.co.il/music/local/46956)

בסביבות השעה 20:30 אנשים התחילו למלא את מועדון האזור, לקחת משקאות מהבר ולהתקבע בספסלים הנמוכים בעלי הכריות הנינוחות. היה נראה כי כיאה להופעת השקת אלבום, אחוז גבוה מהנוכחים בקהל היו חברים או קרובי משפחה שהגיעו כדי לתמוך, ולהראות את אהבתם לליאור. האהבה מהקהל הורגשה לאורך ההופעה, עם קריאות כגון "תעשה לי ילד!" ושיתוף פעולה בדיבורים בין השירים.

לקראת השעה 22:00 עלה ליאור לבמה, הרים את הגיטרה האקוסטית ופצח בשיר הראשון עם קאבר באנגלית. יש משהו בלפתוח הופעה עם שיר סולו אקוסטי, שאין בשום אופציה אחרת. כל העיניים על הזמר/ נגן, ומצידו, הוא מאפשר לנו לשמוע את הקול שלו ללא פילטרים, ללא רעשי רקע וללא פשרות. הביצוע של ליאור היה נהדר והקול שלו היה מרגש.

לאחר השיר הראשון, עלתה שאר הלהקה לבמה וליאור הרים את הגיטרה החשמלית. כמה דיבורים קצרים ואמרות שלום, והלהקה פצחה באחד משירי האלבום החדש. השיר השלישי היה "שיר מבוא" – גם הוא מהאלבום החדש. ליאור הסביר כי השיר נכתב על ידי לואיס קרול מתוך ״עליסה בארץ המראה״ ותורגם על ידי אוריאל אופק. השיר והתרגום המופתי השאירו רושם אדיר על ליאור, עד כדי שהוא החליט להלחין ולהוסיף את השיר לאלבום החדש. השיר הרביעי היה "קו פרשת המים" – שיר הנושא של האלבום. נראה שאצל ליאור לכל דבר יש סיבה, והנה, הוא הסביר כי השיר נכתב על הבת שלו, ועל המעבר שלה מפעוטה לילדה בעלת מחשבות מורכבות יותר. במחווה מרגשת לאבא שלה, אותה הילדה המדוברת צעקה "שלום אבא" מהקהל. הביצוע היה טוב ומרגש.

שיר נוסף מהאלבום, וליאור פצח במחוות שירים ללהקת "רוני וודו". לקראת סוף ההופעה, ליאור השאיר מקום לעוד 2 קאברים שעשה בגיטרה האקוסטית. לאחר מכן רצה לפנות מקום של כבוד ליערה, זמרת הליווי, ולתת לה לבצע שיר מלא לבד. היה חשש כי התכנון לא ילך כמתוכנן, מכיוון שיערה הייתה צרודה מאוד – כמעט ובלי קול. יערה הפגינה אומץ ושרה בכל זאת, והמציאה קול ללא קול. אפילו שלא הצליחה להגיע לטונים הגבוהים שרצתה, השירה שלה הייתה מלאה ומעניינת, והצרידות אף הוסיפה טוויסט מעושן ואפל לקול שלה. לסיום, ואולי בצורה צינית, השיר האחרון בהופעה היה "לונה" – השיר הראשון מהאלבום.

לסיכום, היה ניכר כי ליאור התרגש מהמעמד, אך לא נתן לכך להשפיע עליו יותר מידי וההופעה הייתה טובה. לליאור מוזיקה מקורית שיכולה להוות ציר נוסף במגוון המוזיקה הישראלית. יש לו קול מעניין וצורת שירה המזכירה אומנים כמו שלומי שבן או עמיר לב. הוא יודע לשיר נהדר גם בעברית וגם באנגלית, ויכולת זו באה לידי ביטוי בשינויים התכופים בהופעה. הוא תקשר עם הקהל לאורך כל ההופעה, ולא השאיר מקום למעבר רציף בין כמה שירים. מעבר לכך, נראה שאצל ליאור לכל דבר יש סיבה, ולכל סיבה יש סיפור. כל השירים באלבום הם בעלי משמעות עבורו, ולא נכתבו ללא סיפור תומך אמיתי. יהיה מעניין לראות מה השלב הבא ולאן ליאור יתפתח.