השעה היתה 18:30 ומול במת הייניקן, הבמה השניה בגודלה בפסטיבל NOS Alive שבליסבון, קהל של אלפים ממתינים לעלייתם של דאלאס גרין ושות' לבמה, לראשונה בפורטוגל.

אני, שהתמקמתי בשורה הראשונה דקות בודדות קודם, קולט בזווית הבמה את דאלאס לוגם שלוק מים אחרון, נותן כיפים של "בואו נעשה את זה" לנגנים והם עולים. ההתרגשות בשיאה!

הלהקה מסתדרת על הבמה, מתחילה לנגן, דאלאס נעמד מול המיקרופון עם הגיטרה, מתחיל לשיר ו……. נאדה! לא שומעים אותו.

צילום: אלעד אביגן

הוא עושה נסיון נוסף, מסמן לסאונדמן שיעשה עם זה משהו אך עדיין, קולו לא נשמע. הוא מוריד את הגיטרה ומתיישב ביאוש על הרמקול שליד התופים. ממתין קצת וכשזה עדיין לא מסתדר, הוא יורד מהבמה לקולות האכזבה וההלם של הקהל. משיחה עם העומדים לידי, הסתבר לי שקרתה תקלה זהה בפסטיבל אחר של NOS בחודש שעבר בהופעה של New Order האגדיים. כנראה שלא לומדים אצלם מטעויות. לאחר מספר דקות, נראה כי צוות הבמה הצליח לטפל בתקלה וההופעה מתחילה מחדש. נו שוין.

הלהקה פותחת עם Meant To Be מתוך האלבום החדש The Love Still Held Me Near, קול המלאך של דאלאס מרעיד את המתחם ועושה רושם שכולם שכחו את ההתחלה הצולעת ואת העובדה שנקבל לפחות שיר אחד פחות מהסט שתוכנן.

"Shit happens" דאלאס מתבדח, מודה לקהל ומספר שהוא מתרגש מאוד מכך שזו ההופעה הראשונה שלו בפורטוגל. "אני יודע שרציתם שאבוא אבל זה לא אני… זה אלה שמארגנים את כל זה. זו הפעם הראשונה שהזמינו אותי אז באתי. תעשו קצת רעש, תראו להם שאתם רוצים שאבוא שוב" והקהל שואג. אני צועק "We love you Dallas" ומקבל מבטים מוזרים מהסובבים אותי אבל למי איכפת?

צילום: אלעד אביגן

רוב הסט הורכב משירים מהאלבום החדש והמצוין והיו גם Thirst עם הקצב האייטיזי מתוך The Hurry And the Harm וגם We Found Each Other in the Dark האהוב מ Little Hell. רגע לפני השיר, דאלאס מבקש "תהיו טובים אחד לשני. לא רק למשפחה והחברים שלכם.. זה קל בד"כ. תהיו טובים לאדם שלידכם בקהל, אלא אם כן אתה Asshole… כי אם כן, לך קנה בירה".

למרות הבעיות הטכניות, הסט המקוצר והתיסכול, דאלאס כבש את לב הקהל והשאיר את הכל על הבמה בערב שייזכר אצל רבים מאיתנו לעוד הרבה זמן, או לפחות עד שיחזור לפורטוגל.

צילום: אלעד אביגן

עת שפילסתי את דרכי החוצה ממתחם ההופעה, רכשתי למזכרת חולצת City And Colour במחיר מופקע, התפנקתי בכוס בירה צוננת (הייניקן, אלא מה?) ואז קלטתי במסכים שIDLES עלו לבמה המרכזית, ושמעתי את ג'ו טאלבוט צורח דרך הרמקולים הענקיים. חייכתי כי זו היתה סגירת מעגל יפה עבורי… רק בשנה שעברה ראיתי אותם בפסטיבל מוזיקה אחר, הראשון שלי, בצפון פורטוגל. לחיי הפסטיבלים הבאים!

צילום: אלעד אביגן

מוזמנים להתעמק במוזיקה של דאלאס גרין בספיישל Total City And Colour שהגשתי בשבוע שעבר: