חיים וינטראוב

זכויות היוצרים של התמונה הראשית שייכות ליוניברסל ול-G קארפ.

קרדיט: Metalhammer

בעקבות הניתוק וההסגר שנחת עליהם כתוצאה ממגפת הקורונה העולמית, הסתגרו חברי RAMMSTEIN בקפסולה היחידה שהייתה יעילה עבורם – אולפן ההקלטות. המצב המאולץ אליו נכנסה הלהקה ובו לא היו הסחות דעת כגון הופעות ענק באצטדיונים, מלאות תפאורות ענק, בנזין בכמות של ספינת משא ממוצעת שמבעיר את האופק וקונפטי שחור בגשם בלתי נגמר שמסתיר את השמיים, הפנה את כל תשומת הלב וכל הריכוז למרכיב הכתיבה היצירתי. כתוצאה מכך הצהיר Christian "Flake" Lorenz, הקלידן הססגוני של הלהקה כי בקנה הלהביור יש אלבום חדש שעתיד לצאת בקרוב ולחרוך את עולם המטאל התעשייתי.

בראיון שפורסם במגזין של חברת ההפקות של הלהקה – MOTOR, מספר Flake שתקופת הקורונה הביאה לפרץ יצירתיות מחודש בקרב חברי הלהקה. למרות שהיה חשש לרגע שהסולן  Till Lindemann חלה בקורונה במרץ 2020 (מה שהתברר לבסוף כדלקת ריאות) הוא החלים במהירות (כנראה שלפידי אש ולהביורים מהווים טיפול יעיל נגד וירוסים – הח"מ) ומאז כל האפשרויות היצירתיות היו פתוחות. בניגוד לעולם ההופעות שהיה כאמור – סגור.

RAMMSTEIN שכרו אולפן הקלטות בשם La Fabrique באזור פרובנס בדרום צרפת, סמוך לחופי הים התיכון (הכי קרוב שהגיעו עד היום לישראל – הח"מ), ומאז ספטמבר של השנה שעברה עבדו במרץ על האלבום החדש. לדבריו של הקלידן, תקופת הקורונה רק ייצרה נושאים וכיווני חשיבה חדשים לכתיבה של הלהקה שבכל מקרה עוסקת בתכניה באירועים אקטואליים ובנושאים חברתיים, ומיוחד בפן המטורף והביזארי שלהם. Flake אף דואג להוסיף, כפי שמצופה מלהקה שמאז ומעולם מסריה היו אנטי קפיטליסטיים וחברתיים למשעי, שחלק לא מבוטל מהרעיונות לתכנים החדשים נבעו מההתנהלות השנויה במחלוקת של הנשיא האמריקני הקודם דונלד טראמפ. 

האלבום המדובר עתיד להיות השמיני של הלהקה, אחרי אלבום "הגפרור" שיצא ב-2019. אלבום שהיה גם אחד מהמשובחים של הלהקה וכרגיל שנוי במחלוקת (במיוחד בישראל בעקבות הקליפ של שיר הנושא Deutschland), וכמו-כן נושא למסע הופעות בינלאומי גרנדיוזי וסוחף שנקטע באמצעו בשל הנגיף. תאריך יציאתו עדיין לא ברור, אולם לפי הקלידן הלהקה צפויה לצאת למסע הופעות חדש אחרי יציאתו, כמובן בתקווה שמגפת הקורונה תודבר וניתן יהיה לחזור לשגרת הופעות. 

זה הזמן לשפר את הגרמנית של כולנו ולקרוא לרמשטיין: "Bitte komm und trete in Israel auf. Wir versprechen Feueranzüge zu tragen"!!!

לכתבה המקורית.

חיים וגלית ווינטראוב מגישים ועורכים את התוכנית Somewhere in Haim שמשודרת בכל יום רביעי בין 17:00 ל-19:00. מוזמנים לשמוע את ספיישל רמשטיין.