אלעד אביגן

מכירים את החברים האלה שאתם יכולים לא לדבר איתם חודשים ואפילו שנים ואז בשניה שהקשר מתחדש זה מרגיש כאילו שוחחתם רק אתמול? ככה בדיוק הרגישה לי ההאזנה לאלבום החדש של סטיינד.

Confessions of the Fallen, האלבום השמיני ששוחרר בשישי הוא הראשון שלהם מעל יותר מעשור, כך שניתן להגיד ש… It's been awhile.

למרות הזמן העצום שעבר בינו לבין קודמו Staind מ2011, האלבום החדש הוא עדות ליכולת של הלהקה להמשיך ליצור מוזיקת רוק אינטרוספקטיבית אך גם להתקדם מוזיקלית, להתנסות בסגנונות חדשים ולהשמע עדכניים.

עטיפת האלבום

קצת רקע להתהוות האלבום: בשנים בהם הלהקה הפסיקה פעילות, הסולן אארון לואיס עשה תפנית מוזיקלית חדה וחזר לשורשי הקאנטרי ששמע בילדותו. הוא שחרר 4 אלבומי סולו, כשהאחרון שבהם בתחילת השנה שעברה.

צילום: Steve Thrasher

ב2019 הוכרזו מספר הופעות בודדות של סטיינד, חלקן נדחו עקב מגיפת הקורונה ואחת מהן שהספיקה להתקיים, הוקלטה ושוחררה בשנה שעברה כאלבום לייב. קצת אחרי, אישר הגיטריסט מייק מושוק שהלהקה עובדת על אלבום אולפן חדש שיראה אור ב2023.

האלבום הופק ע"י אריק רון שעבד בעבר עם גודסמאק, בוש ופאפא רואץ' ועושה רושם שהעבודה איתו הוציאה מהם את המיטב: להשאר נאמנים לסאונד העוצמתי האופייני שלהם ובמקביל לעדכן אותו. אם היה אפילו חשש קל שעשור של מוזיקת קאנטרי יתן את אותותיו וירכך את הסאונד של הלהקה, הוא התפוגג כבר בסינגל הראשון ששוחרר באפריל, Lowest in Me, ואף יותר בסינגל השני, Cycle Of Hurting

האלבום החדש מספק לנו בדיוק מה שביקשנו ועוד: רק תאזינו לחצי הדקה הראשונה של הרצועה השניה, Was Any Of It Real ותוכלו להבחין שם בנגיעות אלקטרוניות ואינדסטריאל, סגנון השירה של אארון מזכיר פה את מיינרד ג'יימס קינן או צ'ינו מורנו. ומשם, השיר כבר ממשיך למוכר והאהוב.

יש משפט מוכר של ברט לנס שאומר If it ain't broke, don't fix it: סטיינד לא ממציאים את עצמם מחדש, וגם אין צורך כי זה עובד. הם רק מתחדשים קצת וזה נהדר בעיני. אלבום שהוא מתנה לכל מי שאוהב אותם וגם לדור חדש של מאזינים שיגלו אותם בגרסת 2023 עם אלבום מצוין להתחיל איתו ומשם ללכת אחורה.

ברוכים השבים סטיינד, התגעגענו.

להאזנה לאלבום בספוטיפיי:

אלעד אביגן עורך ומשדר את "זה רוק פורטו" בימי שלישי בין 15:00 – 16:00.